Gayrimenkulü Uzmanından Öğrenin!

Gayrimenkul DeğerlemeDeğerini öğrenmek istediğiniz her türlü Gayrimenkulünüzün bilgileri ilgili İlde bulunan anlaşmalı SPK Lisanslı uzmanımıza veya SPK Lisanlı Gayrimenkul Değerleme Şirketine ulaştırılarak talep ettiğiniz rapor türü hazırlanmaktadır. 
 


81 ilde sözleşmeli gayrimenkul değerleme uzmanları ve gayrimenkul değerleme şirketleri ile hizmet veriyoruz.
Eksper Onaylı Rapor ve Şirket Onaylı Rapor ile Gayrimenkulünüz hakkında ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgilere ulaşabileceksiniz.


 

Eksper Onaylı Rapor SPK Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Uzmanı (Eksper) tarafından mahallinde ve resmi kurumlarda yapılan araştırmalar sonucunda, Uluslar arası Değerleme Standartlarına uygun olarak hazırlanmaktadır. Bu raporlar size gayrimenkulünüzün yasal ve mevcut durum değerini öğrenmenizi sağlamakla beraber Sosyal Güvenlik Kurumu, Maliye ve Gelir İdaresine Bağlı Müdürlüklerinin borcunuza karşı teminat olarak istediği gayrimenkullerin teminat değerinin tespitinde de kullanılmakta ve bu kurumlar tarafından kabul edilmektedir. 
Ayrıca bu raporlar miras paylaşımında da varisler arasındaki uzlaşmaya temel oluşturmaktadır.
 

Şirket Onaylı Rapor Gayrimenkul Değerleme Şirketleri tarafından mahallinde ve resmi kurumlarda yapılan araştırmalar sonucunda, Uluslararası Değerleme Standartlarına uygun olarak hazırlanmaktadır. 
Raporlar SPK Lisanslı Uzmanlar tarafından hazırlanıp, hem uzman hem de Sorumlu Değerleme Uzmanı tarafından onaylanmaktadır. 
Bu raporlar size gayrimenkulünüzün yasal ve mevcut durum değerini öğrenmenizi sağlamakla beraber Şirket Bilançoları için, Tapu alım satımları için (Şimdilik Yabancıya Satış için gerekli ) kullanılmakta ve bu kurumlar tarafından kabul edilmektedir.